TeknoJedi.Com
Mobil - 21 Mayıs 2020 - TeknoJedi.Com

Android 11 internet Simgelerinde Değişiklik Yaptı!

Android 11 internet Simgelerinde Değişiklik Yaptı!

Google'nin geliştirmeyi sürdürdüğü Android 11 ile ilgili hazırladığı genel özellikler sayfasını güncellediğini duyurdu.

Google'nin geliştirmeyi sürdürdüğü Android 11 ile ilgili hazırladığı genel özellikler sayfasını güncellediğini duyurdu.Telefonların 4G ya da 5G sinyalini aldığı simgeleri değişikliğe gitti.

Kullanıcıları bilgilendirmek için yayınlanan simgeleri incelediğmizde kafa karşıklıkları olacğa benziyor.Oysa ki,4G iki,5G ise 3 değişik simge ile ilgili bağlantıyı temsil ediyor.Fakat bu çizgiler de belirtilen bağlantının kullanıldığı anlamına gelmiyor.

Android 11'de kullanılacak internet simgeleri duyuruldu

"5Ge" simgesi bunu destekleyen en büyük kanıt oldu.Telefonda 5Ge simgesi LTE Advanced Pro teknolojisinin sahip olduğu ağın kullandığı sırada ekranda belirecek.3 Gbps hızında bağlatı gücüne sahip olacağı söyleniyor.Fakat bunu da LTE Advanced teknolojisinin bir üst versiyonu olduğu iddia ediliyor.

Dünya genelinde söz sahibi GSM firmalarından olan AT&T,kullandığı LTE Advanced teknolojisini ısrarla 5G olduğunu anlattı.İphone marka telefonların ekranlarında dahi bu simge ama  bu tutumuyla firma pek çok eleştiri aldı.Hatta bunu daha da ileri götürüp dava açan kullanıcıların olduğu görüldü.Sonuç olarak 5G bağlantsı 5G ve 5G+ simgeleri ile ekranlarda yerini alacak.

Android 11'de bağlantı çeşitlerine göre temsil edilecek simgeler ;

LTE – standart 4G
LTE+ – Taşıyıcı birleştirme ile 4G
5Ge – LTE Advanced Pro
5G – NR – 6 GHz altında
5G+ – mmWave