TeknoJedi.Com
Otomobil - 31 Mayıs 2020 - TeknoJedi.Com

Audi, Artemis Projesi! Yeni Bir Çağın Başlangıcı

Audi, Artemis Projesi! Yeni Bir Çağın Başlangıcı

Audi, Artemis projesinin detayları ortaya çıkmaya başladı. Bugüne kadar görülmemiş bir elektrikli araç geliyor…

Otomotivdeki gelişimini hızlandırmak isteyen Audi, Artemis projesini resmen duyurdu. Volkwagen’in otonom araç bölümünün başında bulunan Alex Hitzinger tarafından yürütülecek olan bu proje kapsamında 2024 yılına kadar elektrikli araç sektöründe çığır açacak yeni otonom özellikler Audi modellerine entegre edilecek.

Audi Artemis Projesi

Audi, proje hakkında pek fazla detay vermese de, yeni üretilecek elektrikli odellerin “yüksek otonom sürüş özellikleri” ile üretileceği kesin. Sözü edilen yeni elektrikli aracın daha önce duyurulan elektrikli araç platformlarından herhangi birinin üzerine kurulması planlanıyor. Tahminlere göre Audi J1, MEB ve PPE mimarileri üzerinde kullanılacak.

Audi’nin CEO’su Markus Duesmann; ”2029 yılına kadar planlanan 75 adet elektrikli modelle Volkswagen Grubu'ndaki mevcut elektrik girişimi doğal olarak bizi buna bağlıyor" diyen Duesmann, "Asıl soru, mevcut projelerin yönetilebilirliğini tehlikeye atmadan, yüksek teknolojili ek ölçütleri nasıl uygulayabileceğimiz ve aynı zamanda pazarlardaki yeni fırsatları nasıl kullanabileceğimizdi.” ifadelerini kullandı.