TeknoJedi.Com
Mobil - 4 Haziran 2020 - TeknoJedi.Com

iPad Pro Yazılım Hatası Nedeni İle Zor Durumda!

iPad Pro Yazılım Hatası Nedeni İle Zor Durumda!

2017 yılının Haziran ayında satışa sunulan 10,5 inç ekran boyutlu İpad Pro, birkaç hafta öncesine kadar donanım ve yazılım olarak problemsiz bir şekilde kullanıcıların hizmetindeydi.

2017 yılının Haziran ayında satışa sunulan 10,5 inç ekran boyutlu İpad Pro, birkaç hafta öncesine kadar donanım ve yazılım olarak problemsiz bir şekilde kullanıcıların hizmetindeydi.Ancak bazı İpad Pro sahipleri,bootloop problemi yaşadıklarını Apple resmi forum saydasında paylaştılar.

iPad Pro bootloop problemi

10.5 inç iPad Pro sahibi,yaklaşık 40 saniye içinde cihazın kendi kendine açılıp kapandığını farkettiğini yazdı.İlk önce cihazda açık olan bir uygulamadan kaynaklandığını düşünen kullanıcı,hiçbir uygulamanın açık olmadığını tespit etti.Cihaz sahibinin verdiği bilgiye göre,yayınlanan son güncelleme iPadOS 13.4.1'indirmesinden sonra açılıp kapanma sorununun başladığını yazdı.Daha sonra farklı bir kullanıcı da,aynı güncellemeyi Nisan ayında yükledikten sonra yaşamaya başladığını forumda iletti.

İlerleyen günlerde aynı sorunu yaşayanların başlattığı tartışmalar artmaya başladı.Mesala 11 inç ekrana sahip aynı modelin kullanıcısı da 10 dakika içinde cihazın kapanıp açıldığını yazdı.Kullanıcıların kendince bulduğu kapatıp açma gibi problemler de işe yaramamak ile birlikte,kendilerine cihazı tamamen sıfırlama önerisinde bulunuldu.Fakat bu fabrika ayarlarının da bir sorunu çözmediğini bildiren kullanıcılar da oldu.

Geçtiğimiz hafta duyurulan İpadOS 13,5 güncellemesi de dertlere deva olmadığı gelen iddialar arasında yer alıyor.Apple tarafından,bootloop sorunu ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.Aynı zamanda yayınlanan son iki güncellemenin de bu problemlere neden oldukları ile ilgili bir açıklama da gelmedi.

İpad Pro'da yaşanan yazılım sorununda dolay,cihazlarını kullanamadıklarını bildiren kullanıcılar,Apple'dan da herhangi bir açıklama ve çözüm gelmemesine oldukça tepkililer.