TeknoJedi.Com
Mobil - 21 Mayıs 2020 - TeknoJedi.Com

iPhone 12 Kutusunda Beklenmedik Sürpriz!

iPhone 12 Kutusunda Beklenmedik Sürpriz!

Teknoloji devi Apple, yaklaşık 4 sene önce ürettiği telefonlarda kulaklık girişini kaldırmayı planlamıştı. Bugün ise Apple, bir adım daha ileri giderek yeni çıkaracağı modellerin kutusuna kulaklık koymayacak.

Ünlü analist Ming-Chi Kuo'nun iddiasına göre Apple, iPhone 12 serisinde kutuların içerisine kulaklık koymayacak. Eğer analistin tahminleri doğru çıkarsa ABD'li Apple'ın tarihinde bir ilk yaşanmış olacak ve kutu içeriğinden artık kulaklık çıkmayacak.

Genel duruma bakıldığında Apple AirPods fiyatları bir hayli ucuzladı. Bu ucuzlamanın planlı bir ucuzlama mı olduğu merak konusu oldu. Teknoloji devi telefon ve kulaklıkları ayrı satacak gibi görünüyor.

Apple 2016 yılında ürettiği iPhone modellerinde kulaklık girişlerini iptal etmişti. Alınan bu radikal kararın Apple kullanıcıları tarafından nasıl karşılanacağı ise büyük bir muamma. iPhone fanları 3.5mm kulaklık girişi kaldırıldığında firmaya büyük tepkiler vermiş olsalarda Apple, bu kararından vazgeçmedi ve 2016 yılından sonra üretilen İPhone modellerinde bir daha 3.5 mm jack girişi kullanmadı.

Birçok kullanıcı ellerinde olan kulaklıkları kullanabilmek için dönüştürü almak zorunda bırakılmıştı. Tepkiler biraz ses getirmiş olacak ki Apple ilk zamanlarda kutu içeriğine bu dönüştürücüleri ücretsiz olarak koymuştu. 2018 yılında ise kutu içeriğindeki dönüştürücüleride kaldırdı.