Sonunda oldu! İnternete bağlanabilen akıllı maske üretildi!

Giyilebilir Teknoloji  -  9 Ağustos 2020
Sonunda oldu! İnternete bağlanabilen akıllı maske üretildi!

Günümüzde hemen hemen herşey internete bağlanabiliyor. Akıllı telefonlar, akıllı giyilebilir teknoloji ürünleri, akıllı evler hayatımızın her alanında bizlerle.

Dünya genelinde Korona salgınını fırsata çeviren bir firma "internete bağlanabilen akıllı maske" ürününü satışa çıkarmaya hazırlanıyor.

İnternete Bağlanabilen Akıllı Maske

Maske, internete bağlanıp anlık olarak çeviri yapabilmekte. Japon merkezli Donut Robotics firması tarafından geliştirilen ve "C-Mask" olarak adlandırılan bu maske cerrahi bir maskeye entegre olarak kullanılmakta. Ürünün en büyük özelliği ise Bluetooth aracılığı ile akıllı telefonlara bağlanıp internet üzerinden çeşitli işlemler yapılabilmekte. Yüz kaslarını algılayarak ağız okuma özelliği sayesinde C-Mask, Japonca'yı 8 farklı dile anlık olarak çevirebilmekte.

Akıllı maske sayesinde; mesaj gönderme, arama yanıtlama ve ses kayıt özelliklerini rahatça kullanabilirsiniz. Maskenin bu özelliklerini kullanabilmek için telefonunuza C-Mask'ın uygulamasını yüklemeniz gerekmekte.

C-Mask Fiyatı

Akıllı maske'nin üretilmesi için bir internet sitesinde fonlama başlatan Donut Robotics, yaklaşık yarım saat içerisinde 260.000 dolar yatırım toplamayı başarmış. Maskenin fiyatı ise yaklaşık olarak 40 dolar. Maske ilk olarak Eylül ayında Japonya'da satışa çıkacak. Maskeye diğer ülkelerden de büyük ilgi duyulduğu edinilen bilgiler arasında.