Sony'den yeni kablosuz kulaklık! Tasarım Fena!

Giyilebilir Teknoloji - 8 Ağustos 2020
Sony'den yeni kablosuz kulaklık! Tasarım Fena!

Sony, WF-1000XM3 model kablosuz kulaklık tanıtımını resmen yaptı. Kulaklığın görünümü üst düzey bir kulaklık olduğunu belli ediyor.

Kablosuz kulaklık üreticilerinden belki de en eskisi olan Sony, bu işi en iyi yapan firmalar arasında üst sıralarda. Japon teknoloji devi Sony, WF-1000XM3 model kablosuz kulaklığın tanıtımını resmen yaptı.

Kulaklığın görünüşü üst düzey bir kulaklık olduğunu belli ediyor. Yüksek pil gücü ve kalitesi ses gücüyle rakiplerini geride bırakacak gibi durmakta.

Yeni kulaklıklar üzerinde dokunmatik kontroller bulunuyor. ANC (Aktif Gürültü Önleme) teknolojisine sahip bu kulaklıklar, iki renk seçeneğiyle karşımızda. Siyah ve Gümüş renklere sahip kulaklıkların görünüşü premium bir kulaklık hissi vermekte.

Sony'nin bu kulaklıklarıyla başarılı bir ürün çıkarttığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Gürültü engelleme özelliğine sahip başlıklar, rahat ve tam oturması için üç farklı noktaya temas etmekte. Her iki kulaklıkta da bulunan dokunmatik kontroller sayesinde müzik çalma ve durdurma, parça değiştirme, Google ve Siri gibi asistanları rahatça kullanmamızı sağlayacak özellikler mevcut.

Bluetooth 5.0 desteği bulunmakta. Cihaz SBC ve AAC'yi desteklemekte. Dileyen kullanıcılar Sony'nin uygulaması yardımı ile ses ayarlarını kişiselleştirebilmekte. Kulaklıkları eğer kulağımızdan çıkarırsak müzik otomatikmen durmakta ve taktığımızda kaldığı yerde devam etmekte.

Aktif Gürültü Önleme (ANC) kapalıyken 32 saat, ANC açıkken 24 saat pil ömrü bulunmakta. Tabiki dinlediğimiz ses seviyesine göre değişiklik gösterebilir. Cihaz 10 dakikalık kısa bir şarj süresinde 90 dakika müzik dinleme imkanı sağlamakta.

Kablosuz kulaklıkların yurt dışı satış fiyatı 266 dolar.