TeknoJedi.Com
Otomobil - 16 Haziran 2020 - TeknoJedi.Com

Tesla Model S Menzili Arttırıldı!

Tesla Model S Menzili Arttırıldı!

Elon Musk tarafından kurulan,hybrid araç sektörüne yön veren Tesla,yaptığı geliştmeler ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Elon Musk tarafından kurulan,hybrid araç sektörüne yön veren Tesla,yaptığı geliştmeler ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.Geçtiğimiz günlerde Tesla Model S'in menzili konusunda yine kendisinden bahsettirdi.Yapılan yenilikler sayesinde Tesla Model S yine sektöre yön vermeyi başardı.

2020 Tesla Model S Menzili Kaç Km?

Firma tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan duyuruda,Tesla Model S'in menzilinin arttırılarak 402 Mil mesafeye yükseltildiği belirtildi.Bu da 646,95 km yol gidebilceği demek oluyor.Menzili geliştirilen yeni modelin yeni adı Model S Long Range Plus olacak.

Yapılan bu menzil yükseltmesi ile, elektrikli araç sektöründe tek bir dolum ile dünya genelinde, en uzun yol mesafesine sahip araçlar listesinin zirvesinde yerini aldı.Geliştirilen menzili düşünüldüğünde,2019 Model S 100D modeli ile karşıkaştırdığımızda hemen mene yüzde 20 daha uzun mesafe kat edeceği görünüyor.

Tesla Model S menzili ,EPA^nın da uygunluk vererek onayladığı ve listelerinde yerini verdiği görülüyor.Model S Long Range Plus modelinde,km mesafesi dışında 8,5 inç jant,aerodinamikte iyileştirmeler de yer alıyor.

Az önce belirttiğimiz geliştirmeler ile birlikte,şarj ünitesi,fren sistemi ve hızlı şarj sistemi alanlarında da geliştirmeler yapıldığı kaydedildi.Menzili arttırılmış Tesla Model S'in lansman sonra Amerika Birleşik Devletleri'nde satışına başlandığı belirtiliyor.