Yasak sonrası VPN kullanımı arttı!

Haber  -  11 Ağustos 2020
Yasak sonrası VPN kullanımı arttı!

TikTok, ABD başkanı Donald Trump tarafından imzalanan kararname sonrası ABD'de yasaklandı.İmzalanan kararnamesonrası VPN uygulamalarına ilgi büyük ölçüde arttı. ABD başkanı Donald Trump, TikTok'un amerika operasyonları satın alması için Microsoft'u görevlendirmişdi.

Eğer herhangi bir satın alma olmaz ise, imzalamış olduğu kararnameyi devreye sokacak ve ABD'de TikTok yasaklanacak. Sadece ABD değil diğer ülkelerinden TikTok'a karşı sert duruşları VPN uygulamalarına ilgi arttı.

VPN Kullanımında Dikka Çeken Artış

ExpressVPN başkanı olan Harold Li, Trump'ın TikTok'u yasaklayan kararnameyi imzalaması sonrası haftalık ziyaretçi sayılarının yüzde 41 arttığını açıkladı. Artış sadece ABD'de değil diğer ülkelerden de ziyaretçi sayılarının arttığını açıkladı.

VPN Nedir

Virtual Private Network (VPN), uzaktan erim yolu ile farklı ağlara bağlanmayı sağlayan teknoloji. Genellikle sansürlenmiş (yasaklanmış) içerik veya uygulamalara bağlanmayn yada kısıtlamalardan kurtulmak için başvurulan yöntem.

VPN, sanal bir ağ oluşturduğu için VPN kullanarak başka ağlara bağlanıp, sanki fiziksel olarak oradaymışsınız gibi veri alışverişi yapmanızı kolaylaştırır.